Wystrój domu

7wrz - by Dominator - 0 - In Dekoracje wnętrz Dom

Wystrój domu

Efektowne i praktyczne urządzenie domu to niemałe wyzwanie. Każdy, kto już kiedyś się tym zajmował wie, ile wysiłku trzeba włożyć w przemienienie surowych ścian w rodzinne zacisze lub nowoczesne miejsce na odpoczynek. O tym, jak zaaranżuje się wnętrza, decyduje wiele czynników.

Przede wszystkim, osoba przystępująca do projektu, powinna się zastanowić nad efektem końcowym, który chce uzyskać. Zupełnie innego mieszkania niż zapracowany singiel potrzebuje kobieta z trójką dzieci. Jeżeli już się określi, kto będzie w nim mieszkał i co w nim robił, dobrze jest zadać każdej z tych osób pytania o gusta i preferencje. Przecież nawet przedszkolak ma swój ulubiony kolor!

Zbiór zebranych informacji prawdopodobnie będzie bardzo pomocny przy doborze stylu. Jeżeli to tylko możliwe, w całym domu powinien dominować jeden z nich. Przez wieki powstało wiele pomysłów na wygląd pomieszczeń, dlatego wybór jest wprost ogromny.

Okno zfiraną i roletami
Źródło: mafotka.pl

Obecnie bardzo modny jest styl skandynawski. Jego główne cechy to prostota i minimalizm. Przy urządzaniu warto pomyśleć o użyciu jasnego drewna, pledów i koloru białego wszędzie, gdzie to możliwe. Wskazane jest pozostawienie wolnego dostępu do światła słonecznego.

Jeżeli ktoś woli weselsze wnętrza, powinien zdecydować się na retro. Ten typ aranżacji bazuje na stosowaniu wyrazistych, ciepłych kolorów, zarówno na ścianach, jak i dekoracjach. Uzupełnieniem gamy barw mogą być drobiazgi sprzed lat, takie jak zegar z kukułką lub radio po babci.

Jeszcze inna możliwość to styl kolonialny. Charakteryzuje go użycie klasycznych, naturalnych materiałów (najlepiej drewna) oraz egzotycznych akcentów. Powstał w epoce wielkich odkryć geograficznych, więc w domu wykończonym w ten sposób każdy podróżnik poczuje się świetnie.

To tylko kilka z ogromnego zakresu pomysłów na wystrój. Rozsądnie dobierając meble, tworząc lub kupując oryginalne dekoracje, a także pamiętając o umiarze, można stworzyć wspaniałą, niepowtarzalną aranżację, która zachwyci każdego gościa.

Leave a Reply