Pomysł na urządzenie mieszkania

5lis - by Dominator - 0 - In Dekoracje wnętrz Dom

Pomysł na urządzenie mieszkania

Jednym z wielu pytań, które zadają sobie osoby przeprowadzające się do nowego miejsca, jest “skąd zaczerpnąć pomysł na urządzenie mieszkania ?”. Odpowiedzi jest wiele, bo inspiracji szukać można tak naprawdę wszędzie. Firmy budowlane zasypują klientów tonami katalogów o aranżacji wnętrz, w internecie można znaleźć niewiarygodną ilość zdjęć kreatywnie wykończonych pomieszczeń. Do tak ogromnego wachlarza możliwości trzeba podejść rozważnie. Przecież efekty tej decyzji będą towarzyszyć naszemu codziennemu życiu przez całe lata!

Przed przystąpieniem do przeglądania ofert, nie mówiąc o wizycie u projektanta lub w sklepie budowlanym, konieczne jest sprecyzowanie swoich potrzeb. Ile osób będzie mieszkać razem? Każdy ma mieć pokój urządzony po swojemu, czy raczej jeden styl powinien dominować? Wszystkie meble i dodatki wyłącznie kupne, czy może jest czas i ochota, żeby wykonać coś własnoręcznie? Od tych wszystkich czynników będzie zależało, w jakich ramach trzeba zmieścić ostateczny pomysł.

Źródło: flickr.com
Źródło: flickr.com

Trudno jest stworzyć wizję całości, która jest w pełni oryginalna. Przecież wnętrza projektuje się od wieków! Zamiast próbować wymyślić coś całkiem nowego, lepiej zainspirować się istniejącymi propozycjami i dostosować je do preferencji. Do najpopularniejszych rodzajów wystroju należą styl skandynawski, rustykalny, kolonialny i angielski. Każdy z nich ma kilka wyróżników, na których bazie da się opracować piękny projekt. Dla przykładu, ostatni z wymienionych charakteryzuje prostota materiałów, pastelowe kolory, muślinowe draperie, koronki i motywy kwiatowe. Da się z nich stworzyć idealne miejsce dla rodziny, która chce się czuć bezpiecznie i przytulnie.

Wybranie jednego ze znanych stylów nie znaczy, że zanika niepowtarzalność. Nie da się przełożyć zdjęcia za strony internetowej na rzeczywistość bez pewnych modyfikacji. To w nich jednak tkwi urok każdego urządzonego z pomysłem mieszkania. Wystarczy niewielka dawka kreatywności, aby móc cieszyć się odbiciem w aranżacji indywidualnego charakteru.

Leave a Reply