Nożyce do żywopłotu – jakiego producenta wybrać

20sty - by ogrodnik - 0 - In Sprzęt

Żywopłot to element ogrodu, który zdecydowanie poprawia jego walory estetyczne jednak należy przy tym pamiętać, że wymaga on sporo pielęgnacji oraz regularnego przycinania. Wiąże się to z wyborem odpowiedniego sprzętu, który pomoże nam przyciąć nawet najtrudniej dostępne miejsca żywopłotu.

Przy wyborze odpowiednich nożyc należy kierować się kilkoma ważnymi względami. Pierwszym z nich jest wielkość działki jaką posiadamy. W przypadku mniejszych powierzchni nożyce elektryczne, zasilane za pomocą kabla sprawdzą się doskonale. Zaletą takiego urządzenia będzie nieograniczony czas pracy jak to bywa w przypadku sprzętu wyposażonego w akumulator. Z kolei posiadacze dużych ogrodów, wysokich roślin, przy których wiszący z boku kabel może okazać się uciążliwy powinni wybrać nożyce spalinowe. Należy jednak pamiętać, że wymagają one większych umiejętności. Aby zadbać o własny komfort warto zwrócić uwagę na uchwyt, który w znacznej mierze poprawia komfort pracy, zapobiega kontuzjom i umożliwia korzystanie z narzędzia oburącz.

Nożyce Faworyt

Nożyce Faworyt to doskonały model dla osób, które pracują przy pielęgnacji żywopłotów na dużych terenach. Dzięki bezprzewodowemu trybowi pracy gwarantują nieograniczone ruchy, a także  doskonałe przycinanie szerokich oraz trudno dostępnych żywopłotów. Zawierają one silnik 2- suwowy oraz moc 1 KM, co gwarantuje dużą rezerwę.

Nożyce Grizzly

Elektryczne nożyce, które znakomicie sprawdzają się podczas pracy na mniejszych terenach. Zapewniają wysoką wydajność poprzez zastosowanie silnika o mocy 600 Watt oraz długą żywotność za sprawą mocnej obudowy. Nożyce Grizzly zapewniają silne i czyste cięcia  dzięki nożycom wykonanym ze stali szlifowanej i obrabianej laserowo.

Żywopłot to bardzo przydatny element ogrody, który zapewnia prywatność, a przy tym prezentuje się niezwykle efektownie.  Jednak, aby tworzył udaną dekorację należy go nawozić i przycinać w celu poprawienia jego kondycji i porostu. Za sprawą odpowiedniego sprzętu utrzymanie żywopłotu w dobrej formie nie jest niczym trudnym.

ogrodnik

Leave a Reply