Jak czyścić drzwi wewnętrzne?

29wrz - by Dominator - 0 - In Dom

Jak czyścić drzwi wewnętrzne

W trakcie generalnych porządków warto zadbać nie tylko o dokładne wyczyszczenie okien i odświeżenie podłóg, ale także o odpowiednią pielęgnację drzwi. Na tym elemencie wyposażenia również bowiem osiada kurz czy pojawiają się plamy. Sprawdź więc, jak wyczyścić drzwi szybko i skutecznie!

Pamiętaj, że drzwi to nie tylko samo skrzydło, lecz również ościeżnice, klamki i zawiasy. Każdej z tych części warto poświęcić odrobinę uwagi, by usunąć z drzwi wszystkie zabrudzenia. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że drzwi wewnętrzne mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, np.:

  • drewna,

  • tworzywa sztucznego,

  • szkła.

Każde z tych tworzyw wymaga nieco innego sposobu pielęgnacji. Jak więc krok po kroku wyczyścić drzwi wewnętrzne?

  1. Na początku oczyść ościeżnicę i skrzydło z kurzu. Możesz użyć do tego odkurzacza, a następnie wilgotnej ściereczki. Wybierz te wykonaną z miękkiego materiału, by nie porysować wierzchniej warstwy drzwi.

  1. Następnie umyj skrzydło, zaczynając od dołu. Nie używaj silnych detergentów, rozpuszczalników ani środków zawierających alkohol. W zupełności wystarczy woda z mydłem lub delikatnym płynem do naczyń. Utrwalone plamy usuniesz natomiast rozcieńczonym mleczkiem do czyszczenia. Białe drzwi umyj wodą z dodatkiem sody oczyszczonej, natomiast drewniane – specjalnym preparatem do drewna.

Pamiętaj, że drewniane drzwi wymagają odświeżania co kilka lat. W tym celu można je pomalować lub pokryć specjalnym lakierem renowacyjnym.

  1. Od razu osusz drzwi! Woda i preparat do czyszczenia nie powinny wniknąć w szczeliny, mogą bowiem naruszyć konstrukcję drzwi.

  1. Zawiasy wyczyść w podobny sposób – najpierw usuń kurz, a następnie przetrzyj je wodą z mydłem.

  1. Na końcu wypoleruj klamki. Uważaj, by nie ubrudzić przy tym przestrzeni wokół nich.

Szeroki wybór drzwi i akcesoriów do nich znajdziesz w salonach Dobre dla Domu.

Leave a Reply