Elementy dekoracji wnętrz

7sty - by Dominator - 0 - In Dekoracje wnętrz

Elementy dekoracji wnętrz

Dekoracje w domu tworzą jego klimat. Czy będzie rodzinny, nowoczesny, egzotyczny, tradycyjny – wszystko zależy właśnie od nich. Elementy ozdobne mogą być najróżniejsze, ale na pewno kilka zasługuje na wyróżnienie.

Obrazy

Mogą być tradycyjne – przedstawiać jelenia na rykowisku, bawiące się dzieci albo reprodukcję znanego dzieła. Ten typ sprawdzi się w każdym wnętrzu, które ma mieć klasyczny styl. Z drugiej strony, można sobie pozwolić na wykorzystanie sztuki współczesnej, na przykład abstrakcji, przestrzennych instalacji, czy też plakatów. Na pewno będą się dobrze prezentować w minimalistycznie urządzonym pokoju.

Źródło: mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Firany

Mają funkcję praktyczną, zwykle jednak dominuje ta dekoracyjna. Tutaj również można swobodnie balansować od grubych, eleganckich kotar, aż po rolety z ciekawym nadrukiem. Ważne po prostu, żeby nie było problemu z odsłanianiem ich, bo jednak żadne wnętrze nie będzie wyglądało przyjemnie bez swobodnego dostępu do światła.

Źródło: mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Bibeloty

Tym staroświeckim słowem zwykło się określać wszystko to, co nie ma wartości użytkowej, a mimo to stoi na półce. Ich nadmiar daje efekt odwrotny do zamierzonego, ale postawienie kilku figurek jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Warto starannie dobierać ich wielkość i kolorystykę, najlepiej kupować komplety albo ozdabiać przedmioty samodzielnie.

Źródło: mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Rośliny

Robią świetne wrażenie praktycznie w każdym pomieszczeniu i w miły dla oka sposób je ożywiają. Mogą to być zarówno świeżo zerwane kwiaty w ładnym wazonie, jak i storczyki, fikusy, paprocie oraz wszelka inna flora doniczkowa. W tym aspekcie też lepiej pamiętać o umiarze, żeby nie zamienić mieszkania w dżunglę.

Lustra

Są praktyczne, ale nie tylko dlatego, że można przy nich poprawiać makijaż lub się golić. Dzięki nim wpadające promienie światła słonecznego zdecydowanie lepiej oświetlają dom i optycznie go powiększają. Dostępne są w najróżniejszych kształtach i oprawach, dlatego niemal zawsze da się je efektownie wkomponować w całość.

Leave a Reply