Artykuły dekoracyjne do domu

14sty - by Dominator - 0 - In Dom

Artykuły dekoracyjne do domu

Wystrój ma ogromne znaczenie dla samopoczucia osób przebywających w pomieszczeniu, szczególnie, jeśli spędzają w nim dużą część swojego czasu. Właśnie stąd marzenia o pięknym, niepowtarzalnym domu. Tworzą go ściany, podłogi i meble, ale też artykuły dekoracyjne.

Na ściany

Nic nie poprawia wyglądu pokoju lepiej, niż eleganckie lustro. Jego największą zaletą jest tworzenie wrażenia rozświetlania i optycznego powiększenia. To idealna ozdoba w każdej części nowoczesnego mieszkania. Kto stawia raczej na styl klasyczny lub vintage, może pomyśleć o zegarze ściennym z kukułką lub obrazach przedstawiających pejzaże albo scenki rodzajowe. Niezależnie od tego, wszędzie dobrze wyglądają ramki z rodzinnymi zdjęciami, dzięki którym każde wnętrze nabiera indywidualnego charakteru.

Źródło: mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Na półki

Porcelanowe figurki nigdy nie wychodzą z mody. Można postawić zarówno na klasyczne aniołki, jak i na małe dzieła sztuki nowoczesnej. Ważne jest, żeby wszystkie dodatki pasowały do siebie kolorystycznie oraz nie pokrywały każdej płaskiej powierzchni. Warto jest także mieć w reprezentacyjnym miejscu wazon ze świeżymi kwiatami. Przecież o tym, czy pomieszczenie robi dobre wrażenie, decydują wszystkie zmysły. Miły klimat tworzą również świeczki i rozmieszczone dyskretnie kadzidełka.

Źródło: mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Na podłogę

Do artykułów dekoracyjnych można zaliczyć również wszystko, co leży lub stoi na podłodze. Chłodne panele lub płytki dobrze jest w jakiejś części przykryć dywanem, dzięki któremu będzie zdecydowanie bardziej przytulnie. Jeżeli wystarczy na to przestrzeni, wspaniale prezentują się duże kwietniki wypełnione różnymi roślinami doniczkowymi.

Trzeba pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze – umiar. Przepych zazwyczaj przytłacza. Po drugie – dopasowanie. Najlepiej, gdyby wszystkie akcesoria miały jakiś element wspólny, na przykład wyraźny akcent kolorystyczny. Po trzecie – rozkład. Jeżeli wszystko będzie w jednym miejscu, trudno będzie skupić wzrok na pojedynczych przedmiotach. Z tym wskazówkami w głowie, można zaczynać.

Leave a Reply