Aranżacja wnętrz – kolory

Aranżacja wnętrz – kolory

Aranżacja wnętrz nie należy do najprostszych, szczególnie jeśli chodzi o dobór odpowiednich barw. Kolory powinny delikatnie ze sobą współgrać i jednocześnie podkreślać się nawzajem, dlatego podpowiadamy w jaki sposób stworzyć idealne kompozycje, aby wnętrza nabrały wyjątkowego charakteru.

Źródło: mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Podczas wyboru odpowiednich kolorów ścian warto sprawdzić jak prezentują się zarówno w trakcie słonecznego, jak i pochmurnego dnia. Inaczej mogą także wyglądać w sztucznym świetle, dlatego decyzja o zakupie farb nie powinna być podejmowana w sklepie po uprzednim przejrzeniu katalogu. Warto wcześniej zainwestować w próbkę farby, by na własne oczy przekonać się czy dany odcień będzie idealnie wpasowywał się do wnętrza.

Odpowiednie zestawienie kolorów to podstawa udanego wystroju, nie należy jednak przesadzać i łączyć ich ze sobą zbyt wiele. Przyjęło się, że powinny to być maksymalnie trzy barwy lub ich dwa tony, ciemniejszy i jaśniejszy, wtedy całość nie będzie przejaskrawiona. Jednokolorowe zestawienia są nudne i monotonne, czasami warto postawić na odrobinę szaleństwa, jednak trzeba wiedzieć gdzie leży umiar. Najkorzystniej wyglądają kolory kontrastowe, które wzajemnie się podkreślają i wydobywają całą głębię kompozycji. Doskonale pasują do siebie przede wszystkim jasne odcienie fioletu, błękitu oraz beżu, a także akcenty czerwieni połączone z beżami. Wszelkie odcienie szarości idealnie podkreślą jasne tony zieleni i wrzosu.

Dobrze dobrana kolorystyka jest kluczem do wspaniałych aranżacji, w których każdy członek rodziny będzie czuł się dobrze, dlatego przy wyborze kolorów warto zapytać o zdanie także innych.

Leave a Reply