Aranżacja małego mieszkania

27gru - by Dominator - 1 - In Dom

Aranżacja małego mieszkania

Aranżacja małego mieszkania może stanowić nie lada wyzwanie. Wydawać by się mogło, że mała powierzchnia nie stanowi dużego pola do popisu, a z większości wymarzonych elementów wystroju trzeba będzie zrezygnować. Nic bardziej mylnego. Dzięki zastosowaniu kilku prostych porad można nie tylko optycznie powiększyć mieszkanie, ale także stworzyć z niego całkiem przyjemną przestrzeń.

Po pierwsze, jeśli dysponujemy małą powierzchnią użytkową warto zrezygnować z dużej kuchni. Obecnie bardzo modne jest tworzenie aneksów kuchennych i praktyczne łączenie ich z salonem. Do aranżacji warto użyć jasnych kolorów, odcieni bieli, szarości i beżu, które nadadzą pomieszczeniom wrażenie przestronności i optycznego powiększenia.

Źródło: mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Mankamenty małego metrażu sprytnie złagodzi odpowiednio dobrane oświetlenie, które dzięki wydobyciu niektórych elementów i ich rozjaśnieniu sprawi, że powierzchnia mieszkania wyda się większa i dużo bardziej swobodnie urządzona.

Atuty wnętrz pozwoli także wydobyć obecność luster, szczególnie jeśli stworzą one efekt trójwymiarowości i głębi. Prostym trickiem to powodującym jest umieszczenie lustra naprzeciwko dominującego elementu dekoracyjnego lub zestawienie ze sobą mebli podobnej wielkości.

Tworząc projekt małego mieszkania warto dokładnie przemyśleć, które elementy wystroju lub meble można spokojnie pominąć, by dodatkowo nie zagracać dostępnej powierzchni, Mieszkanie stanie się wtedy dużo bardziej przytulne i funkcjonalne. Stanie się także ulubionym miejscem spotkań członków rodziny i przyjaciół.

One thought on “Aranżacja małego mieszkania”

Leave a Reply