Jak urządzić pokój nastolatki w stylu shabby chic?

Szukasz pomysłu na zaaranżowanie pokoju dla nastolatki, która często buja w obłokach i lubi otaczać się przedmiotami tchnącymi subtelnym czarem przeszłości? Romantyczna dusza doskonale odnajdzie się we wnętrzu urządzonym w stylu shabby chic – pełnym delikatnych dekoracji, koronek i falbanek. Sprawdź, jak umeblować niezwykle dziewczęcy pokój (nie tylko) dla nastolatki!

shabby chick w pokoju nastolatki

Styl shabby chic opiera się na wykorzystaniu starych lub celowo postarzanych przedmiotów, które tworzą niepowtarzalną, romantyczną atmosferę. Kolorem dominującym we wnętrzu jest biel zestawiona z pudrowym różem, delikatnym błękitem, jasną żółcią. Pokój w stylu shabby chic wygląda z jednej strony jak namalowany akwarelami, z drugiej – jak przeniesiony z minionej epoki.

Postarzane meble w stylu shabby chic

Na charakter wnętrza w dużym stopniu wpływają starannie dobrane meble. W pokoju w stylu shabby chic powinny znaleźć się więc odnowione stare kufry, bielone komody, kredensy, w których nastolatka będzie mogła schować swoje skarby. Wyjątkowy nastrój zbudują również nowe, ale celowo postarzone meble z delikatnymi pęknięciami i przetarciami, wyglądające jak wyszperane na targu staroci lub znalezione na strychu u babci. Efekt ten można uzyskać przez wykonanie na bielonych meblach tzw. przecierki, uwidaczniającej kolejne warstwy farby.

shabby chick w pokoju nastolatki

Z dbałością o szczegóły – jasna podłoga

Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego pokrycia podłogi, komponującego się ze stylistyką romantycznej sypialni. Warto postawić na naturalnie wyglądające panele podłogowe lub deski, które nadadzą wnętrzu szlachetności, a jednocześnie jeszcze bardziej ocieplą wystrój. Idealne okażą się panele w kolorze subtelnej bieli lub naturalnego, bardzo jasnego drewna (np. Bleached White Teak). Można również pokusić się o wybór posadzki z efektem postarzenia, wyraźnie zaznaczonymi słojami i stylizowanymi przetarciami. Szeroki wybór naturalnych desek oraz paneli podłogowych jest dostępny w salonach Dobre Dla Domu.

Siła tkwi w dodatkach

Zwieńczeniem aranżacji wnętrza w stylu shabby chic staną się dziewczęce dodatki –ceramika stylizowana na wiekową, haftowane obrusy i koronkowe serwetki, sentymentalne obrazki w postarzanych ramkach, stare zegary. Ściany można dodatkowo pokryć jasną tapetą z kwiatowym wzorem, a w oknach powiesić półprzezroczyste firanki i zasłonki z falbankami. Nie ma tu miejsca na chłodny minimalizm – pokój powinien być pełen delikatnych bibelotów i dekoracji w klimacie vintage. To w dużym stopniu dzięki nim możliwe stanie się wykreowanie uroczego wnętrza, oddającego charakter romantycznej nastolatki.

Styl shabby chick w pokoju nastolatki

Leave a Reply