Dodatki dekoracyjne do domu

Dodatki dekoracyjne do domu

Prawdziwe piękno wystroju wydobywają dodatki, nie bez powodu mówi się w końcu, że “diabeł tkwi w szczegółach”. To one nadają wyjątkowego charakteru wnętrzom, uzupełniając je ciekawą kolorystyką i bogactwem faktur oraz kształtów. Podpowiadamy zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze elementów wykończenia.

Wybór motywu przewodniego

Warto pokusić się o wybór motywu przewodniego w naszej stylizacji i na jego podstawie dobierać dodatki. Wnętrza nabiorą świeżości, a pomieszczenia sprawią wrażenie uporządkowanych i harmonijnych. Ciekawym zestawieniem jest łączenie nowoczesnych faktur z klasycznymi elementami wyposażenia.

Źródło: mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Zestawianie faktur i kolorów

Mocne barwy przełamują monotonię, nie mogą one jednak zdominować pomieszczenia, dlatego przy ich doborze należy postawić na rozwagę. Kolorystykę wnętrza warto ustalać w oparciu o kontrast. Dla przykładu dominujące beże przełamią odcienie brązu, natomiast wybrane szarości podkreśli zestawienie bieli i czerni. Na ostateczny klimat wpłyną także wybrane faktury i tkaniny. Mogą one łączyć się w ciekawe wzory i kompozycje. Do łask wróciły poduchy, kolorowe zasłony i tapicerowane elementy na ścianach. Za ich pomocą stworzyć można efektowne połączenia będące alternatywą dla farb i tapet.

Wybór miejsca dla dodatków

Na ostateczny wynik aranżacji, oprócz elementów użytkowych, takich jak kanapy czy meble wpływają także ozdoby na nich ułożone. Ich ekspozycja jest ważna ze względu na odpowiednie zagospodarowanie dostępnej powierzchni. Jeśli ta nie jest zbyt duża, warto pomyśleć nad wykorzystaniem parapetów oraz zamontowaniem półek na ścianach, które doskonale ozdobią także obrazy i ciekawe grafiki.

Wystarczy odrobina kreatywności i zaangażowania, by w ciekawy sposób zaaranżować mieszkanie, nie wydając przy tym zbyt dużo pieniędzy. Uwagę warto skupić na dodatkach, ponieważ to one tworzą ciekawe zestawienia odmieniając styl pomieszczeń i nadając im nowy charakter.

Leave a Reply